Cięcie wodą w różnych materiałach
30 stycznia 2018

Cięcie wodą różnych materiałów

Cięcie wodą różnych materiałów. Technologia cięcia wodą to ogromny wachlarz możliwości wytwarzania różnych wymyślnych kształtów z dowolnych materiałów. Doskonale nadaje się do obróbki szkła, aczkolwiek jest dość mało popularna w branży szklarskiej. Przy produkcji  na zamówienie, pod wymiar, czy produkcji krótkoseryjnej ta metoda cięcia sprawdza się doskonale. Jest do doskonała metoda cięcia pry tworzeniu ekskluzywnego i unikalnego produktu. Wysoka jakość i wszechstronność jakie daje waterjet pozwalają tworzyć unikatowe detale.

Abrazyjne cięcie pozwala na obróbkę twardych tworzyw, jak kamienie, kafelki, płytki ceramiczne, terakota, szkło, gres, metale. Projektując czy remontując np. łazienkę, kuchnię możemy wymyślić płytki o dowolnym kształcie, dowolne mozaiki. Możliwości waterjeta, nasza wyobraźnia i dobry fachowiec sprawią, że wnętrze stanie się unikatowe, jedyne w swoim rodzaju.

Cięcie wodą to sprawdza się doskonale przy cięciu kamienia. Kamień jest bardzo kruchym i wymagającym surowcem, ale niezwykle pięknym. Dzięki maszynie typu waterjet można wydobyć jego tajemnicę. Potrzeba tylko dwóch rzeczy – wyobraźni i maszyny do cięcia wodą. Jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia. Dzięki cięciu strumieniem wody można na nowo odkryć ogromne możliwości, jakie daje stosowanie kamienia w różnych dziedzinach, m.in. w wyposażeniu wnętrz. Dzięki maszynie waterjet ten twardy surowiec można teraz dowolnie obrabiać nadając mu dowolny kształt. Branża kamieniarska tworzy za pomocą waterjetów niesamowite cuda.

Takie cuda są możliwe dzięki specjalnemu oprogramowaniu sterującemu maszyną, które to pozwala na zaprojektowanie dowolnego kształtu. Dzięki zastosowaniu technologii waterjet szybko go wytniesz, bez zmiany narzędzi. Co więcej, cięcie strumieniem wody powoduje, że obrabiany element jest bardzo gładki, jak po piaskowaniu, bez zadziorów czy ubytków materiału. Powoduje to brak konieczności stosowania wtórnej obróbki wykonanego elementu. Zaraz po wycięciu waterjetem element jest gotowy do zastosowania.

Oprogramowanie jakie zastosowano w naszej maszynie MAXIEM 1530 pozwala na zaplanowanie i wycięcie trudnych kształtów lub nie możliwych do wykonania tradycyjnymi maszynami stosowanymi w kamieniarstwie. Cięcie wodą w tej branży umożliwia zaoferowanie klientom o wiele szerszego wachlarza możliwości niż konkurencja.

Telefon Frezowanie obrobka cnc Zapytanie cicie wody obrobka cnc